TUNCAY ERTAN
24 Takipçi | 0 Takip
07 06 2009

"Kralın cenneti" geliyor


İlçemizde bulunan Agrigento Otel'in sahibi Osman Mırız, Erdek'e 3, Bandırma'ya ise 16 kilometre uzaklıkta, "Gedeve" mevkiinde bulunan şimdilik 50 dönümlük arazide, " Kralın Cenneti" isimli tesisleri, ilçe turizmine kazandırmayı amaçladıklarını vurgularken, şu bilgiyi verdi:
"Bölgede, iki yüzme havuzu, bir jakuzi, doğal göller, 500 metre karelik sahne ile düğün salonu ve at çiftliği yer alacak. Profesyonel binici ve bakıcılarımızla iki alanda binicilik dersleri verilecek. Midilli tipi atlarımızla çocuklar ata binme binicilik dersleri verilecek. Bölgemizdeki otel ve kampinglerde kalan vatandaşlarımız, tesislerimize gelerek, kendi yiyeceklerini getirip, piknik yapabilecekler. Buraya kazandıracağımız tesisleri yaparken, bir tek ağacın kesilmemesine özen gösteriyoruz. Doğaya büyük önem veriyoruz. Amacımız, kış döneminde de Erdek'e turist çekebilmek ve Kapıdağ Yarımadası'nı tanıtmaktır. İstiyoruz ki, insanlar, bu bölgede spor yapıp, atlarla ve doğayla bulularak, bol oksijeni doyasıya ciğerlerine çeksinler. Çocuklarını, işin uzmanı biniciler eşliğinde ata bindirerek, bu sporun güzelliğini yaşasınlar".
Sahibi bulunduğu Agrigento otellerinde kalan konukların, "Kralın Cenneti" ne gelerek, burada gezip öğrendikten sonra geri dönebileceklerini vurgulayan Mırız, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Baştarafı Sahife 1’de
"Tabii ki, bu iş için herkesin, elini taşın altına sokması gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sıcak baktığı bu tesise, Erdek Belediyesi'nin de sahip çıkacağına inanıyorum. Bu tesis sayesinde 45 gün olan Erdek'in turizm sezonunun da uzayacağını düşünüyorum. Aslında, bu tesisi Antalya, İzmir ve İstanbul'da ki arazilerimde de yapabilirdim ama Erdek'i çok seviyorum. Olaya hiçbir zaman maddi yaklaşmadığım için Erdek'te böylesine bir yer olduğunu hissettirmek adına yatırım yaptık. Şimdilik 50 dönümlük arazi üzerinde kurmakta olup, yaklaşık bir ay sonra bitecek tesisimize 12 bin adet çiçek diktik. Önümüzdeki aylarda 100 dönüme çıkarmayı düşündüğümüz bu alana 30-40 bin adet çiçek daha dikerek, bir "botanik bahçesi" yaratmak istiyoruz. Bölgemizde ayrıca 500 metre karelik yaptığımız sahnede, Bandırma, Erdek ve yöresindeki kişiler, ünlü sanatçıları da izleme olanağı bulacaklar. Yine bölgede, 1000 kişilik düğün salonu, petbool spor alanını da hizmete sokacağız. Bugüne dek, 2,5 milyon liralık harcama yaptığımız bu alanda, 50-60 kişi iş olanağına kavuşacak".
Haber:Önder Balıkçı

495
0
0
Yorum Yaz